Sprzęgło - ciężko chodzi + dziwne info od ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Gemini
    Classic
    • 2010
    • 35

    Sprzęgło - ciężko chodzi + dziwne info od ASO

    Zamieszczone przez LUKI
    podejrzewam: cięcia kosztów, ekologia.
    LUKI, ale czemu u kowal2002 który odbierał niedawno jest plastik a we wcześniejszych autach nie ma :?:
    Miała być Octavia 2 FL 1.8 TSI DSG
    Jest Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 :diabelski_usmiech

    Pozdrowienia
    Gemini
  • baddboy
    Classic
    • 2008
    • 25

    #2
    Sprzęgło - ciężko chodzi + dziwne info od ASO

    cześć,

    moja oktavka II we wrześniu kończy dwa lata (no i kończy się gwarancja). Dziś parę większych i mniejszych usterek zostało chyba usuniętych, ale pozostał jeden ...być może duży.

    Od jakiegoś czasu sprzęgło zaczęło wydawać przy wciskaniu odgłos lekkiego szurania oraz ciężko chodzi. Poprosiłem ASO POLMOT na Bielanach o diagnozę. Usłyszałem, że faktycznie coś może być nie tak, ale aby to zdiagnozować na 100% to muszą rozebrać wszystko, zrobić zdjęcia i wysłac do Skoda Auto Poland. Jeżeli tam stwierdzą, że to zużycie z mojej winy to będę musiał za wszystko zapłacić z własnej kieszeni...pomimo, że auto jeszcze na gwarancji.
    Jeżdze większość czasu po Warszawie (na razie przebieg tylko 40 tys.) i zdaję sobie sprawę, że sprzegło dostaje w kość....no ale chyba producent powinien przewidzieć też że jeździ się po zatłoczonych/zakorkowanych drogach?!?

    No i mam teraz dylemat...pozwolić aby rozbierali, czy zaczekać co sie dalej będzie działo...ale gwarancja już sie prawie kończy więc....co radzicie? Czy ktoś był w takiej sytuacji? Na ile mogą mnie skasować?

    Z góry dziękuję za informacje i pomoc.

    Komentarz

    • ufo
      L&K
      • 2008
      • 1475
      • Octavia III combi (5E5)
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      #3
      Zamieszczone przez baddboy
      czy zaczekać co sie dalej będzie działo...ale gwarancja już sie prawie kończy więc....co radzicie? Czy ktoś był w takiej sytuacji? Na ile mogą mnie skasować?
      ja miałem podobna sytuację tyle, że podejrzewałem dwumasę. zgłosiłem do ASO chłopaki rozebrali, sprawdzili i stwierdzili, że wszystko okey. żadnych kosztów bo...gwarancja! nawet jeśli byłoby coś nie tak, mechanior zapewnił mnie, że żadnych kosztów związanych z wymianą nie poniosę.
      nie powinieneś się niczego bać, każ im rozebrać niech se robią zdjęcia. jeśli nawet coś będzie zrypane muszą ci to wymienić i nie daj się wrobić w jakieś koszty. gwarancja jest gwarancją!

      Komentarz

      • robekcool
        RS
        • 2009
        • 2041
        • Octavia II (1Z3)
        • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        AMEN :wink:
        www.k-mot.pl
        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
        Autoholowanie.
        Robert Kulma

        Komentarz

        • navigator
          Rider
          • 2009
          • 583
          • Volkswagen

          #5
          Re: Sprzęgło - ciężko chodzi + dziwne info od ASO

          Zamieszczone przez baddboy
          Od jakiegoś czasu sprzęgło zaczęło wydawać przy wciskaniu odgłos lekkiego szurania oraz ciężko chodzi. Poprosiłem ASO POLMOT na Bielanach o diagnozę. Usłyszałem, że faktycznie coś może być nie tak, ale aby to zdiagnozować na 100% to muszą rozebrać wszystko, zrobić zdjęcia i wysłac do Skoda Auto Poland. Jeżeli tam stwierdzą, że to zużycie z mojej winy to będę musiał za wszystko zapłacić z własnej kieszeni...pomimo, że auto jeszcze na gwarancji.
          Jeżdze większość czasu po Warszawie (na razie przebieg tylko 40 tys.) Czy ktoś był w takiej sytuacji? Na ile mogą mnie skasować?
          ha....tak byłem/jestem w takiej sytuacji.....generalnie szlag trafił dwumas (przebieg w momencie zlecenia naprawy ca 35 kkm)...też na Bielanach... :diabelski_usmiech

          ...rozebrali, obfotografowali, wysłali do SAP, stwierdzono przebarwienia termiczne i ......spieprzaj dziadu....moja wina znaczy......

          ...za nic nie zapłaciłem, wymienili łożysko oporowe w ramach gwarancji....na chook, nie wiem ale przynajmniej robociznę sobie usprawiedliwili.....

          ...i teraz clou....ja jeżdżę głownie w trasach i albo jesteśmy jednakimi rzeźnikami albo cusik się nie wyszło w pewnej partii egzemplarzy do czego w tym kraju się nikt nie przyzna...mój paździerz to 2008 r --> na gwarancji do stycznia, a jakże..... :szeroki_usmiech


          generalnie się obrażam na dwumas ( co i tak miałem uczynić....tylko nieco później) i wstawiam sztywne koło + G60
          >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

          Komentarz

          • baddboy
            Classic
            • 2008
            • 25

            #6
            no ja własnie wysmarowałem pismo do Pana Kierownika:-) z ASO Bielany :-) zapowiedziałem również, że wszystkie ustalenia będą w formie pisemnej tj mailowej i całość umieszczę na naszym forum, aby bezstronni czytelnicy mogli zobaczyć czy dane ASO jest profesjonalne czy też nie jest:-)

            Jak mi wywina taki numer, to sprawę od razu kieuje do rzecznika praw konsumenta, co zapowiedziałem równiez w mailu.

            Kurczę, tyle człowiek kasy wydaje a tu takie zonki...

            co to jest sztywne koło + G60? - sorki, ale trochę laik ze mnie w tych sprawach :roll:

            Komentarz

            • szkoda
              RS
              S_OCP Member
              • 2005
              • 22543

              #7
              Zamieszczone przez baddboy
              aby bezstronni czytelnicy mogli zobaczyć czy dane ASO jest profesjonalne czy też nie jest:-)
              ja nie jestem bezstronny, ale to jest chyba najbardziej nieprofesjonalne ASO, jakie spotkałem na swojej drodze
              tak, że mnie nic nie przekona
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz

              • phrix
                L&K
                • 2007
                • 1000
                • Audi
                • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                #8
                baddboy ja bym napisał stanowcze pismo z potwierdzeniem odbioru z ich strony, że zgłaszasz reklamację. Wtedy nawet gdy upłynie, gwarancja to masz prawo do naprawy zgłoszonej usterki. Co się tyczy obciążenia Ciebie kosztami ewentualnej naprawy, sprawa też nie jest taka prosta. Ty zgłaszasz im awarię w ramach gwarancji, jeżeli nie wyrazisz zgody na naprawę ( w przypadku gdy awaria nastąpiła z twojej winy) samochod powinien być przywrócony do stanu w jakim został oddany. Możesz np. nie mieć środków na naprawę, pozagwarancyjną. Cały problem polega na tym, że gdy oddajesz samochód na serwis dajesz im dowód rejstracyjny. Znam przypadek gdy "kogoś" chciano naciągnąć na spore koszty w ASO (oczywiście dowód został w biurku kierownika serwisu). Sprawa skonczyła sie na tym, że dowód był odebrany przy asyście panów w dresach. :diabelski_usmiech BTW pewnie większość ludzisk ze śląska wie o jakim ASO piszę
                Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                _

                Komentarz

                • navigator
                  Rider
                  • 2009
                  • 583
                  • Volkswagen

                  #9
                  Zamieszczone przez baddboy
                  co to jest sztywne koło + G60?
                  sztywne koło to tzw jednomas (028 105 269 B - stosowane obecnie w silnikach BLS, BSW - albo 037 105 273 C z silników benzynowych), a G60 znaczy sprzęgło od silnika 1.8 G60 czyli np Sachs 3000 332 001
                  >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                  Komentarz

                  • Belmo
                    Classic
                    • 2012
                    • 16

                    #10
                    Zamieszczone przez navigator
                    Zamieszczone przez baddboy
                    co to jest sztywne koło + G60?
                    sztywne koło to tzw jednomas (028 105 269 B - stosowane obecnie w silnikach BLS, BSW - albo 037 105 273 C z silników benzynowych), a G60 znaczy sprzęgło od silnika 1.8 G60 czyli np Sachs 3000 332 001
                    a czy taki zestaw pasuje do 1.9 tdi bxe 2008 r ?
                    /Belmo

                    Komentarz

                    • navigator
                      Rider
                      • 2009
                      • 583
                      • Volkswagen

                      #11
                      Zamieszczone przez Belmo
                      a czy taki zestaw pasuje do 1.9 tdi bxe 2008 r ?
                      tak, po więcej szczegółów musisz sie udac do wątku/ów dedykowanego/ych... :szeroki_usmiech
                      >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                      Komentarz

                      • Belmo
                        Classic
                        • 2012
                        • 16

                        #12
                        Zamieszczone przez navigator
                        Zamieszczone przez Belmo
                        a czy taki zestaw pasuje do 1.9 tdi bxe 2008 r ?
                        tak, po więcej szczegółów musisz sie udac do wątku/ów dedykowanego/ych... :szeroki_usmiech
                        ustaliłem że ma być :
                        Koło zamachowe jednomasowe 037 105 273 C
                        Zestaw sprzęgła G60 Sachs 3000 332 001
                        Śruby z ASO 6 sztuk nr N 101 010 01 oraz od jednomasówki - 6 sztuk nr N 902 061 03
                        /Belmo

                        Komentarz

                        • zak14
                          Rider
                          • 2011
                          • 605
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                          #13
                          Zamieszczone przez phrix
                          dowód był odebrany przy asyście panów w dresach
                          A nie prościej było w towarzystwie Panów w mundurach ?
                          Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                          Komentarz

                          Pracuję...